img

Płatności odroczone: Odpowiedzi na wasze pytania

Kilka tygodni temu poruszyliśmy temat o płatnościach odroczonych, które nie tak dawno wprowadził na Polski rynek Dotpay. Usługa ta polega na możliwości zakupu towaru z opcją uregulowania rachunku po kilku dniach. W praktyce konsument posiadający konto u operatora typu Dotpay może dokonać zakupów, a zapłaci za nie operator. Zadaniem konsumenta jest uregulowanie należności wobec operatora na warunkach ogólnych (zaakceptowanych w regulaminie) lub dedykowanych (spersonalizowanych). Jako, że nie wyczerpaliśmy tematu do końca, postanowiliśmy odpowiedzieć na kilka Waszych pytań w formie krótkiego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Pytanie: W których branżach płatności odroczone są największym hitem?

Nasza odpowiedź: Zdecydowanie w tych, gdzie dominuje sprzedaż elektroniczna. Sklepy z muzyką, aplikacjami mobilnymi, grami mogą przesłać produkt do konsumenta w formie załącznika e-mail. To sprawia, że klient może skorzystać z produktu już po kilku minutach od zakupu. Wystarczy to sobie wyobrazić na przykładzie e-booka: Siedzimy wygodnie w fotelu, jest sobotni wieczór i chcemy kupić książkę, lecz nie mamy pieniędzy. Wchodzimy do sklepu internetowego, płacimy odroczeniowo przez Dotpay i po kilku chwilach mamy książkę na naszym mailu. Po weekendzie przelewamy pieniądze do Dotpay i jesteśmy na "zero".

Pytanie: Jakie są prowizje od transakcji odroczeniowych?

Nasza odpowiedź: Nie różnią się one zbytnio od pozostałych, "zwykłych" usług. Są oczywiście wyższe prowizje od takich transakcji, lecz w granicach zdrowego rozsądku. Dotpay oferuje na chwilę obecną najniższe prowizje od transakcji odroczeniowych, co pozwala na szybsze spopularyzowanie tej metody płatności.

Pytanie: Największe obroty mają miejsce na weekendach?

Nasza odpowiedź: Zdecydowanie tak, ponieważ większość społeczeństwa odpoczywa po pracy i szkole korzystając z urządzeń mobilnych oraz komputerów. Zazwyczaj czas ten spędzają na czynnościach okołozakupowych i właściwych. Szacuje się, że obroty weekendowe potrafią być o 100% wyższe, niż w dni robocze.

Na dzisiaj to już wszystkie pytania. Jesteśmy przekonani, że pod tematem zadacie nam dużo więcej pytań, na które odpowiemy Wam częściowo pod spodem, a częściowo w kolejnym artykule.

 

 

Zobacz również